Jak można czytać książki podczas lekcji?

Witam na moim blogu.

W dzisiejszym wpisie chciałabym poruszyć temat czytania na lekcji. Większość z nas przynajmniej raz  w życiu czytała na lekcji , albo robiła cokolwiek innego co mogłoby zabić panującą, n a niektórych lekcjach nudę  ;-}. Gry takie jak kółko i krzyżyk lub wisielec są dość łatwe do ukrycia, podobnie jak karteczki z rozmowami. Inaczej rzecz ma się z książkami. Ich rozmiar sprawia, że są wyjątkowo   trudne do  ukrycia przed wzrokiem nauczycieli. Czytanie z książki na biurku raczej nie się nie udaje, tak samo jak ukrycie książki w plecaku lub na kolanach [ chodź są to jakieś opcje]. Nauczyciel może wtedy z łatwością zobaczyć naszą  książkę i ją nam zarekwirować.          Jak więc sobie poradzić?

Oto lista najlepszych znanych mi sposobów.

 

1. Wydrukuj sobie mini książeczki.

Polega to na wydrukowaniu lub przepisaniu wybranej książki na kartkę, a następnie złożenie jej w kształt książki. Takie książeczki można bardzo łatwo ukryć np. w piórniku.

 

2. Chowanie kartek między stronami podręcznika.

Drukujemy sobie na kartkach A4lub A5 fragmenty książki. W czasie lekcji wsuwamy je w strony podręcznika albo ćwiczeń  [To zależy od rodzaju lekcji ]. Gdy chcemy poczytać książkę wysuwamy sobie z dołu kartkę, a gdy skończymy czytać linijkę wsuwamy ją w  między inne strony. Kartka jest wtedy przytrzymywana, a my możemy spokojnie czytać przesuwając ją palcem.

 

3. Karteczki.

Jest to dość uniwersalny sposób. Polega na wydrukowaniu książki na niewielkich karteczkach które następnie chowamy w różnych miejscach. Sposób jest podobny do mini książeczki, jednak one kartki mogą się zgubić, albo nie być w danym momencie możliwe do przeczytania, poza tym łatwo zapomnieć ich kolejność i stracić w ten sposób następny fragment książki.

 

To na razie tyle. Mam nadzieję, że te sposoby wam pomogły. Oczywiście trzeba pamiętać by, chodź odrobinkę uważać na lekcji, bo niespodziewane pytanie nauczyciela, którego nie usłyszeliśmy, może się skończyć przykrymi konsekwencjami.

Jeśli macie jakieś własne sprawdzone sposoby na czytanie na lekcjach podzielcie się nimi w komentarzu.

Do zobaczenia :-}

 

 

 

2 przemyślenia na temat “Jak można czytać książki podczas lekcji?

  1. Jak ja się ogromnie cieszę, że u mnie nie ma takich kłopotów i można normalnie książkę czytać. No bo co robić na historii kiedy nauczyciel całą godzinę pyta?? :D Ale przyznam, że pomysły są GENIALNE!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>